Aktivitetskalender

12. august 2016 

EFTERÅRET 2016: 

SVBK's Aktivitetskalender indeholder, kun SVBK og Volleyball Danmark arrangerede aktivtiteter

Tors 25/8 Turneringsudvalgsmøde Idrættens Hus 18.00-21.00 TU
Ons 31/8 Ungdomsudvalgsmøde Idrættens Hus 17.30-21.00 UU
Fre 9/9 Bestyrelsesmøde Idrættens Hus 17.00-21.00 BE
Lør 24/9 Kidsvolley Level 0-1-2 Ishøj IC 13.00-16.00 Kidshold
Lør 24/9 Kidsvolley Level 3-4 Rødovrehallen 11.00-16.00 Kidshold
Lør 24/9 Alternativt stævne Sundbyhal 1+2 12.00-20.00 Alle
Søn 25/9 Grand Prix CIS
Engelsborghallen
Kildeskovshallen
Søndermarkshallen 
10.00-16.00  Ungdomshold
Lør 1/10 Kidsvolley Level 0-1-2-3-4 Sørbyhallen 10.00-13.00  Kidshold
Søn 2/10 Teen 1-2 Volley Ny Holtehal  09.00-20.00  Teenhold
Lør 8/10 Kidsvolley Level 3  Asgårdskolen  13.30-18.30  Kidshold
Lør 8/10 Teen 1-2 Volley   Sofielundskolen  09.00-17.00  Teenhold
Lør 8/10 Kredspokal - 1.runde  Rødovrehallen  10.00-18.00  Senior
Søn 9/10 Grand Prix  Asgårdskolen
Bybækhallen
Buddingehallen
Roskilde Gym.
09.00-15.30  Ungdomshold
Lør 15/10 Kidsvolley Level 0-1-2  Gadehaveskolen  13.00-16.00  Kidshold
Lør 15/10 Alternativt stævne Sundbyhal 1+2  12.00-20.00  Alle
Søn 16/10 Kidsvolley Level 3-4  Bybækhallen   10.00-15.00  Kidshold
Lør 22/10 Teen 1-2 Volley   Frihedens IC  10.00-16.00  Teenhold
Lør 29/10 Grand Prix Bellahøj
Gildbroskolen
Ny Rosenlundhal
Tjørnehøjhallen 
13.30-19.00
10.00-16.00
13.00-19.00
13.00-19.00
Ungdomshold
Søn 30/10 Kidsvolley Level 0-1-2  Rødovrehallen 11.00-14.00  Kidshold
Søn 30/10 Kidsvolley Level 3-4  Hvissingehallen  10.00-15.00 Kidshold 
Lør 5/11 Alternativt stævne Sundbyhal 1+2 12.00-20.00  Alle 
Søn 6/11 Kidsvolley Level 2  Frihedens IC  11.00-14.00  Kidshold 
Søn 6/11 Teen 1-2 Volley  Buddingehallen   09.00-19.00  Teenhold 
Lør 12/11 Kidsvolley Level 0-1  Sundbyhal 1  13.30-16.30  Kidshold 
Lør 12/11 Kidsvolley Level 3-4  Sofielunskolen  11.00-16.00  Kidshold 
Søn 13/11  Grand Prix Bybækhallen
Gladsaxe Idrætshal 2
Hvissingehallen
Ishøj IC 
10.00-16.30 Ungdomshold 
Lør 19/11 Kidsvolley Level 2  Buddingehallen  14.00-17.00 Kidshold 
Lør 19/11 Kidsvolley Level 3  Ny Rosenlundhal  13.00-18.00  Kidshold 
Lør 19/11 Alternativt stævne Sundbyhal 1+2 12.00-20.00  Alle 
Søn 20/11 Teen 1-2 Volley  Bavnehøjhallen  09.00-21.00  Teenhold 
Lør 26/11 Kidsvolley Level 4  Asgårdskolen  13.30-18.00  Kidshold 
Søn 27/11 Kidsvolley Level 0-1  Hvissingehallen  10.00-13.00  Kidshold 
Søn 27/11  Grand Prix Bavnehøjhallen
Frihedens IC
Kildeskovshallen 1
Korsørhallen  
10.00-16.30  Ungdomshold 
Lør 3/12 Teen 1-2 Volley  Ny Rosenlundhald  12.00-20.00  Teenhold 
Lør 3/12 Kidsvolley Level 3  Ishøj IC  13.00-18.00  Kidshold 
Lør 3/12 Sjællandsmesterskabet U18 Kildeskovshal 1 
Gladsaxe Idrætshal 2
09.00-15.00
09.00-19.00 
U18 hold 
Søn 4/12 Kidsvolley Level 2  Bavnehøjhallen  10.00-13.00  Kidshold 
Søn 4/12 Kidsvolley Level 2 Bavnehøjhallen  10.00-13.00  Kidshold 
Søn 4/12 Sjællandsmesterskabet U16  Bellahøj
Gladsaxe Idrætshal 2
Korsørhallen 
09.00-15.00
10.00-17.00
10.00-18.00
U16 hold 
Søn 4/12 Alternativt stævne Solrød IC 12.00-20.00 Alle
Lør 10/12 Teen 1-2 Volley Sunbyhal 2 13.30-18.00 Teenhold
Lør 10/12 Kidsvolley Level 4 Sundbyhal 1 13.30-18.00 Kidshold
Søn 11/12 Kidsvolley Level 0-1-2 Korsørhallen 11.00-14.00 Kidshold
Søn 11/12 Grand Prix Buddingehallen
Ny Holtehal
Rødovrehallen
10.00-16.30
10.00-16.30
11.00-17.30
Ungdomshold

Udskriv E-mail

Sjællands Volleyball Kreds ~ Idrættens Hus, Brøndby Stadion 20, 2605 Brøndby ~ Tlf. 26 80 23 95 ~ svbk@svbk.dk