Kredspokalfinaler - Arkiv

KREDSPOKALFINALER 2003 - NU

KREDSPOKALFINALER 2018-19
Dag  Dato Spillested         Tid  Række  Hjemmehold
- Udehold              Resultat
Lør 7/4 Rødovrehallen 11:00 Herrer Pan Volley - Amager VK.2 0-3 (3-25, 8-25, 22-25)
      13:00 Damer Helsingør VK - Taastrup IK 1-3 (13-25, 25-20, 12-25, 20-25)
      15:00 Mix DTU Volley - VAGS 3-1 (16-25, 25-18, 25-22, 27-25)
KREDSPOKALFINALER 2017-18
Dag  Dato Spillested         Tid  Række  Hjemmehold
- Udehold              Resultat
Lør 12/5 Idrætshuset 12:00 Damer Lyngby-Gladsaxe.3 - DTU Volley 3-1 (25-18, 23-25, 25-20, 25-23)
14:00 Herrer Pan Volley - DTU Volley 3-2 (25-22, 16-25, 25-21, 12-25, 15-5)
16:00 Mix CBS Sport - VAGS 3-2 (25-16, 18-25, 25-23, 17-25, 15-13)
KREDSPOKALFINALER 2016-17
Dag Dato Spillested Tid Række Hjemmehold - Udehold Resultat
Lør 7/5 Taastrup IC 11:30 Damer Taastrup IK - Rosenlund 1-3 (13-25, 16-25, 25-21, 18-25)
      13:30 Mix CBS Sport - VAGS 1-3 (25-19, 21-25, 18-25, 21-25)
      15:30 Herrer DTU Volley VK Vestsjælland.3 1-3 (25-21, 21-25, 21-25, 20-25)
KREDSPOKALFINALER 2015-16
Dag Dato Spillested Tid Række Hjemmehold - Udehold Resultat
Lør 23/4 Frihedens IC 12:00 Mix KSV - VAGS 0-3 (15-25, 17-25, 14-25)
      14:00 Damer Amager.3 - Rosenlund 0-3 (17-25, 11-25, 9-25)
      16:00 Herrer VK Vestsjælland.2 - VAGS 0-3 (9-25, 22-25, 22-25)
KREDSPOKALFINALER 2014-15
Dag Dato Spillested Tid Række Hjemmehold - Udehold Resultat
Lør 18/4 Kedelhallen 12:00 Mix Amager VK - VAGS 3-0 (25-22, 26-24, 25-15)
      14:00 Herrer VK Vestsjælland.2 - Himmelev VK 0-3 (20-25, 22-25, 13-25)
      16:00 Damer Olympiakos - Taastrup IK 3-1 (25-20, 25-19, 16-25, 25-20)
KREDSPOKALFINALER 2013-14
Dag Dato Spillested Tid Række Hjemmehold - Udehold Resultat
Lør 26/4 Kedelhallen 12:00 Mix Amager VK - VAGS 3-0 (25-14, 25-14, 25-19)
      14:00 Damer Olympiakos - Taastrup 3-2 (25-18, 14-25, 25-17, 23-25, 15-13)
      16:00 Herrer Hvidovre VK.2 - Lyngby-Gladsaxe.3 3-0 (25-15, 25-19, 25-16)
KREDSPOKALFINALER 2012-13
Dag Dato Spillested Tid Række Hjemmehold - Udehold Resultat  
Lør 20/4 Frihedens IC 12:00 Damer Hvidovre VK - Himmelev 0-3 (14-25, 20-25, 19-25)
      14:00 Mix VAGS - Amager VK 1-3 (25-21, 20-25, 18-25, 16-25)
      16:00 Herrer Frederiksberg.2 - Brøndby VK 3-2 (23-25, 25-18, 26-24, 18-25, 15-10)
KREDSPOKALFINALER 2011-12
Dag Dato Spillested Tid Række Hjemmehold - Udehold Resultat
Lør 16/4 Frihedens IC 12:00 Mix Farum-Holte - Amager VK 0-3 (12-25, 18-25, 16-25)
      14:00 Herrer Frederiksberg.3 - Lyngby-Gladsaxe.3 1-3 (19-25, 22-25, 25-21, 23-25)
      16:00 Damer Taastrup - Frederiksberg.3 3-0 (25-22, 25-22, 15-18)
KREDSPOKALFINALER 2010-11
Dag Dato Spillested Tid Række Hjemmehold - Udehold Resultat
Lør 16/4 Frihedens IC 12:00 Mix VAGS - Amager VK 1-3 (25-21, 17-25, 14-25, 17-25)
      14:00 Damer Rosenlund VK - Lyngby-Gladsaxe 2-3 (25-15, 25-23, 22-25, 7,25, 13-15)
      16:00 Herrer VK Næstved - Farum-Holte 1-3 (19-25, 26-24, 23-25, 20-25)
KREDSPOKALFINALER 2009-10
Dag Dato Spillested Tid Række Hjemmehold - Udehold Resultat
Lør 17-4 Frihedens IC 12:00 Mix VAGS - Glostrup IC 1-3 (25-16, 22-25, 15-25, 18-25)
      14:00 Herrer Lyngby.2 - Næstved 2-3 (22-25, 25-20, 20-25, 25-18, 8-15)
      16:00 Damer Frederiksberg.3 - Brøndby.3 3-1 (25-17, 26-28, 25-12, 25-18)
KREDSPOKALFINALER 2008-09
Dag Dato Spillested Tid Række Hjemmehold - Udehold Resultat
Lør 26-4 Frihedens IC 12:00 Mix Amager VK - Glostrup IC 1-3 (15-25, 22-25, 25-17, 24-26)
      14:00 Herre KSV.2 - Lyngby Volley.2 2-3 (16-25, 16-25, 25-19, 25-18, 8-15)
      16:00 Damer Fr.berg Volley.3 - Amager VK.2 3-1 (23-25, 29-27, 25-23, 25-19)
KREDSPOKALFINALER 2007-08
Dag Dato Spillested Tid Række Hjemmehold - Udehold Resultat
Lør 21-4 Frihedens IC 12:00 Mix Amager.3 - VAGS 1-3 (15-25, 24-26, 25-13, 20-25)
      14:00 Damer Fr.berg.3 - Holbæk 3-0 (25-20, 25-14, 25-16)
      16:00 Herre Amager.3 - GISP 1-3 (9-25, 8-25, 25-14, 9-25)
KREDSPOKALFINALER 2006-07
Dag Dato Spillested Tid Række Hjemmehold - Udehold Resultat
Lør 21-4 Frihedens IC 12:00 Mix Amager.2 - KSV 0-3 (9-25, 20-25, 26-28)
      14:00 Herrer Frsund - Hillerød 1-3 (25-16, 23-25, 16-25, 21-25)
      16:00 Damer KSV.3 - PVC 3-0 (25-16, 25-23, 25-22)
KREDSPOKALFINALER 2005-06
Dag Dato Spillested Tid Række Hjemmehold - Udehold Resultat
Lør 13-5 Frihedens IC 12:00 Mix Amager - USG 0-3 (22-25, 23-25, 21-25)
      14:00 Damer HVK.2 - PVC 3-1 (26-14, 15-25, 25-14, 25-17)
      16:00 Herrer USG - Amager.3 3-0 (25-17, 25-19, 25-20)
KREDSPOKALFINALER 2004-05
Dag Dato Spillested Tid Række Hjemmehold - Udehold Resultat
Lør 8-1 Tjørnehøjhal 14:00 Åben Mix VLI - HOLTE 3-0 (Vinder uden kamp)
      15:00 Herrer VLI - GGV 3-0 (25-22, 25-20, 25-20)
      16:00 Mix AMAGER - USG 1-3 (20-25, 25-20, 22-25, 19-25)
Tirs 15-3   19:00 Damer BVK.3 - FRBERG.3 3-1 (26-24, 22-25, 25-15, 25-17)
KREDSPOKALFINALER 2003-04
Dag Dato Spillested Tid Række Hjemmehold - Udehold Resultat
Lør 3-1 Kedelhal 13:30 Damer VLI - SUKFUM 3-0 (25-19, 25-15, 25-23)
      15:00 Herrer VLI - EVK 3-1 (25-23, 14-25, 25-14, 25-12)
      16:30 Åben Mix VLI - LYNGBY 0-3 (23-25, 23-25, 30-32)
      16:30 Mix GIC - USG 3-1 (25-20, 23-25, 25-14, 25-20)

Udskriv E-mail

Sjællands Volleyball Kreds ~ Idrættens Hus, Brøndby Stadion 20, 2605 Brøndby ~ Tlf. 26 80 23 95 ~ svbk@svbk.dkFB